Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Internetist leiad nüüd 160 000 .ee domeeni - millise loo see meile jutustab?
Augustikuu alguse seisuga on .ee domeeninimede kasvuprotsent 5,2. Ootuspäraselt on kõige enam .ee registreeringuid tehtud Eestis, kuid meie maatunnusega domeeniomanikke leidub ka lähiriikides, Ameerikas, Kanadas ning lausa Austraalias ja Aafrikas. .ee domeenide registreerimisel leiavad kasutust ka täpitähed - neid sisaldavad 2.7% kõikidest domeeninimedest. DNSSECi ehk domeeninimede süsteemi turvalaiendusega on oma domeeni kaitsnud 21.7%.
Naiste poolt on registreeritud umbes viiendik domeenidest. Kõige rohkem on .ee domeeni registreerijaid 43-aastaste ning seejärel 34-aastaste seas. Kui tavapäraselt kuulub registreerijale üks domeen, siis meie registris on ka registreerija, kellele kuulub üle 2000 domeeni. Jätkuvalt on kõige populaarsem domeeni registreerimine üheks aastaks, sellele järgneb 2- ning 3-aastane periood.
Kokkuvõttes on .ee domeeni registreerimine parim viis eestimaalasteni jõudmiseks. Oma veebileht on digitaalne visiitkaart ning kõige kindlam viis oma tegevuste ja ettevõtmiste tutvustamiseks. Kui sina ei ole tänaseks veel 160 000 domeeni omaniku seas, saad seda alustada kiirelt ja mugavalt Eesti Interneti Sihtasutuse kodulehel - vaata lähemalt siit!Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Tagasivaade lõppevale strateegiaperioodile
EISil on valminud uue perioodi strateegia. Selle valguses on hea hetk teha tagasivaade peagi lõppevale tegevusperioodile ning kokkuvõtteid 2022-2024 aastate saavutustest.
Interneti Päev tuleb taas – ideekorje on nüüd avatud!
Eesti Interneti Sihtasutus korraldab tuleval aastal juba kümnendat korda toimuvat Interneti Päeva. Tegemist on rahvusliku Internet Governance Forumi ehk IGFiga, kus kajastame päevakajalisi valdkondlikke teemasid. Nüüd on avatud Interneti Päeva teemade ideekorje - anna meile enda mõtetest teada hiljemalt 8. detsembriks!
Domeenioht: aastas jääb pikendamata üle 18 000 .ee aadressi
Aastas kustub ligi 16% registreeritud .ee lõpuga internetidomeeni, selgub Eesti Interneti SA (EIS) statistikast. Pikendamata domeen jõuab oksjonile, kust selle võib osta ka ettevõtte konkurent.
Kommentaarid