Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Vaata, milliseid projekte toetab EIS kogukonna arendamiseks!

Eesti Interneti SA (EIS) annab igal aastal välja toetusi, mis aitavad arendada ja kasvatada kohalikku internetikogukonda. Sel aastal oli toetusvooru fookuses küberturvalisus ning sellega seotud teadmiste ja oskuste arendamine. Toetusi rahastatakse .ee domeenioksjonitelt saadud tuludest.
Vaata, milliseid projekte toetab EIS kogukonna arendamiseks!
Kogukond ja selle toetamine

EISi nõukogu poolt toetatud projektid on järgmised:

Kristler-Risto Eesti SA projekti “Propaganda ja faktid: mineviku õppetunnid ja tänased lahendused” raames luuakse temaatilised muuseumitunnid. Nende raames uuritakse väärinformatsiooni liike, strateegiaid ja mõjusid ning tunnid viiakse läbi nii Vabamus kui Ida-Virumaal. Lisaks valmib kahes keeles veebikursus NoVa platvormile, et toetada laiemalt noorte ja õpetajate teadmisi väärinfost ja selle ohtudest.

Vivere Kool loob enda projekti “Küberkast” käigus kaasaskantava põgenemiskasti õpiraskustega ja HEV noortele. Interaktiivse lahenduse abil õpitakse küberkiusamise olemust ning viise selle vastu seismiseks. Nii antakse oluline panus selleks, et HEV noored saaksid end internetis turvaliselt tunda ning nendega töötavad spetsialistid neid toetada ja nõustada.

Eesti Inimõiguste Keskus SA arendab edasi enda Cybergram platvormi. Tegemist on end juba tõestanud ning sihtgruppi kõnetava lahendusega. Projekti raames luuakse Cybergrammi kaasavad lood ning kontrollküsimused andmekaitse, küberturbe ning laiemalt IT valdkonnast. Platvormi tegevused jõuavad noorteni ning õpetajateni üle kogu Eesti.

MTÜ Videoõpsi projekti raames valmivad aga küberturvalisust käsitlevad videod. Nende eesmärgiks on tõsta koolinoorte, aga laiemalt täiskasvanute, teadlikkust küberturbest. Lisaks jagatakse ka nippe, kuidas enda turvalisust küberruumis parandada. Videod saavad olema kättesaadavad YouTube vahendusel ning neid on võimalik kasutada erinevates valikkursustes.

MTÜ VitaTiim projekt “CyberSafe” suurendab teadlikust küberohtudest ja internetivabadustest Narva noorte ning Narvamus meediavikendi noorte ajakirjanike seas. Läbi viidavates töötubades keskendutakse eelkõige skämmimise ja trollimise teemade ära tundmisele ning luuakse ka vastavad õppematerjalid.

Häkkerikoda MTÜ õpetab noori turvaliselt kasutama nutitelefone. Projekti raames luuakse õppekursus, mille raames antakse õpilastele baasteadmised küberhügieenist ning praktilised oskused oma nutitelefoni turvaliseks seadistamisel.

Toila Gümnaasium tõstab enda koolikogukonna meediapädevust. Seeläbi parandatakse valmisolekut psühholoogilise mõjutustegevusega toimetulekuks, suurendatakse noorte allikakriitilist mõtlemist ning vähendatakse küberkiusamist. Lisaks arendatakse küberturvalisusega seotud teadmisi ka lapsevanemate hulgas.

MTÜ Kostivere Huvikeskus viib juba kolmandat aastat läbi enda seikluslaagri IT-teadlikuse töötubasid. Tegemist on jätkuprojektiga ning selle raames õpitakse privaatsusest, salasõnadest ning enda kaitsmisest internetis. Uued teadmised jõuavad noorteni üle kogu Eesti, lisaks saavad teadmiste värskendusi laagrikasvatajad.

SA Perekodu/Jaagu Lasteaed-Põhikool viib noorteni teadmised digivahendite turvalisusest. Lihtsustatud- ja toimetulekuõppe õpilaste viiakse läbi neli koolituspäeva, et arendada nende oskusi süsteemiselt ning jõuete kohaselt. Lisaks täiendatakse eripedagoogide, tugiisikute ja õpetajate teadmisi.

Rapla Kesklinna Kooli projekti eesmärgiks on tõsta õpilaste teadlikkust küberturvalisuse ja küberkaitse teemadel. Viiakse läbi loengud ja töötoad III kooliastmetele, lisaks korraldatakse internetiturvalisusega seotud üritusi.

MTÜ Kübertalentide treeningud viib läbi RabaCTF küberturvalisuse võistluse. Tegemist on 8-tunnise võistlusega, kus osalevad võistkonnad peavad kaitsma simuleeritud kübertaristut rünnakute eest ning ründama teiste võistkondade taristut. Korraldatakse ka veebiseminare ning harjutuspäevi formaadi tutvustamiseks - seega antakse panus jätkusuutlikku kogukonna loomisele.

Kurtna Kool korraldab Interneti nädala, mille eesmärgiks on edendada õpilaste ja õpetajate interneti- ja küberturvalisuse teadmisi. Seda tehakse läbi mänguliste tegevuste, mis muudavad õppe kaasahaaravaks ja praktiliseks. Luuakse laua- ja videomänge, mis aitavad saadud teadmisi kinnistada.

Tallinna Prantsuse Lütseum loob kursuse, mille eesmärgiks on toetada turvalist tehnoloogia kasutamist õpioskuste arendamisel ning õppimisel tõhustamisel. Nii tõstetakse tõhusust näiteks korduvkasutuse, kohese tagasiside ja mitmekülgsuse kaudu. Kursus aitab õpilastel enda õppimist paremini juhtida.


EISi nõukogu otsusel toetati projekte kokku 50 000 euro ulatuses. Tegevused viiakse ellu 2025. aasta jooksul. Rohkem infot toetuste andmise kohta leiab meie kodulehelt.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi