Kes .ee-s, see mees!

Kui lood oma ettevõtte, siis tõenäoliselt eeldad, et sama nimega .ee domeen kuulub samuti automaatselt sulle. Paraku pole see nii.

Domeenimaailmas kehtib hoopis põhimõte, et kes domeeni esimesena registreerib, see selle ka omale saab – isegi siis, kui selle nimega firma pole registreerija oma.

Seetõttu on mõistlik firmat luues kohe registreerida ka samanimeline .ee domeen. Nii võid kindel olla, et see hakkab kuuluma tõesti just sinule.

Registreerimine on lihtne ja ei maksa palju. Rahvusdomeeni põhisel veebilehel on veel palju plusse.


Rahvusdomeenil asuva veebilehe eelised

Google'i otsing eelistab rahvusdomeeni

Kui sinu ettevõtte nime otsib Eestis asuv kasutaja, siis kuvab Google talle .ee domeeni eespool muudest domeenidest ja somekontodest.


Registreerida on lihtne

Ainult mõne klikiga! Vali siit registripidaja ja anna talle oma soovist teada. Tavaliselt võtab registreerimine aega kuni veerand tundi.


Rahvusdomeen esindab Eestit

Igal Eesti ettevõttel võiks olla oma .ee veebileht! Ja kas teadsid, et kokku on juba rohkem kui 150 000 .ee aadressi? Tea samas, et ühel firmal võib olla ka mitu domeeni - näiteks välisturgude jaoks võetakse sageli kasutusse ka teiste maade rahvusdomeenid.

Rahvusdomeen on odav

Maksab alla 10€ aastas. Isegi, kui sa oma ettevõtte nimega .ee domeenile kohe veebilehte ehitada ei kavatse, on selle igaks juhuks endale registreerimise kulu väike.

Kodulehel on somekonto ees eeliseid

Üllatav fakt: peaaegu pooltel Eesti internetikasutajatel puudub somekonto. Nii on neil raske sinu ettevõtte somelehele ligi pääseda. Lisaks on teada on juhuseid, kui firma somekonto on lukku pandud. Kodulehe sisu ja disaini saab palju vabamalt määrata. Tegelikult peaks igal ettevõttel olema nii somelehed kui koduleht, sest üks täiendab teist.


Täpitähed ei hammusta!

Kui sinu firma nimes on täpitähed, saad vabalt luua selle nimega .ee veebilehe. Saastupood.ee, mordioobik.ee, manniokas.ee või ootooline.ee kõlavad lihtsalt nii nõmedalt.

KOGEMUSLUGU 1

Konkurent tegi mulle tünga!

Mart, ehitusettevõtte omanik:


Kes on firmat asutanud see teab, palju on sel hetkel sebimist äriplaanide, lepingute ja jumal teab mille kõigega veel. Kui mitu kuud hiljem veebilehele mõtlema hakkasin, oli firma nimega domeen juba lukus. Konkurent, pagana suslik, regas oma nimele! Pidin leppima palju kehvema nimega domeeniga. Aga ega ise olin loll, et passima jäin.

Kas sinu firma järgib trende või eristub?

Sõnapilv näitab levinumaid 2022. aastal kasutatud .ee domeenides kasutatud sõnu. TOP10 leiad siit.

KOGEMUSLUGU 2

Magasin pikendamise maha

Adam, reisiettevõtja:


Sain küll e-meilile teateid, et domeen aegub, aga ei pööranud nendele piisavalt tähelepanu. Arvasin, et küllap jõuab.

Siis aga kukkus kell, domeen pandi oksjonile ja müüdi maha. Pidin kogu äri uuele aadressile üles ehitama. Polnud ei lõbus ega odav. Minu vana domeen toob nüüd aga kasu kellelegi teisele.

Mida teha, kui sinu .ee domeen on juba võetud?

Ah et sinu ettevõtte nimega .ee domeen on kellegi teise poolt juba registreeritud? Siit mõned ideed edasiseks tegutsemiseks:

  • Suhtle domeeni omanikuga ja püüa temaga kokkuleppele jõuda, et ise domeeni kasutama hakata.

  • Mõtle läbi, äkki oleks sinu jaoks hea valik hoopis mõni sarnase nimega või lisasõna sisaldav vaba .ee domeen?

  • Mõnel juhul on võimalik oma ettevõtte nimeline .ee domeen siiski endale saada. Selleks pöördu Domeenivaidluste Komisjoni poole.

KOGEMUSLUGU 3

Sain Zuckerbergilt ninanipsu

Helen, ilustuudio perenaine:


Minu äri töötas ilusti FB peal ja tõi regulaarselt kliente. Kuniks ühel kenal teisipäeval oli firma konto blokeeritud.

Võttis mitu nädalat sahmerdamist enne kui feissari lehe uuesti lahti sain. Kogu selle aja äri praktiliselt seisis. Oleks mul ka koduleht olnud, poleks kahju nii suureks kujunenud.