Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Kus, kes on interneti kogukond?
Ühiskonna innovatsiooni alal arutleme küsimuste üle, nagu mis või kes on internetikogukond? Kas internetikogukonda on vaja? Miks ei ole vaja? Kui mitte kogukond, siis kes on kogukond? Kellele on internetikogukonda vaja? Kas riigil, tehnoloogiaettevõtetel, kondanikkonnal endal on internetikogukonda vaja? Mis ärgitab või ärgitaks kodanikuühiskonda? - Mis ärgitaks internetikogukonda? - Kas vaid teemapõhisus töötab? Kas vaid millegi-kellegi vastu võitlemine kaasab ja mobiliseerib? - Kuidas jõuda kogukonna ärgitamiseni? Kas kogukond üldse soovib kooduda ja end leida?
Arutelu modereerib tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, arutlevad EISi nõukogu eesimees Aet Rahe, mõttekoja Praxis kodanikuühiskonna ja riigivalitsemise ekspert Hille Hinsberg, digiõiguste aktivist Märt Põder, digiõiguste aktivist ning vandeadvokaat ning digiõiguste ekspert Karmen Turk.
Arutelu toimub tandemaruteluna ja jätkub ühikonna alalt vaba mikrofoni alale! Tandemarutelu toimub Eesti Interneti SA ja Anu Nüümse eestvedamisel kahes osas, kummaski eriilmelises arutelublokis püütakse jõuda selgusele, mida tähendab #netikogukond — ja kui see midagi tähendab, siis mida see üldse tegema peaks.Reedel 12.08 Paide Vallimäel
15‒16:30 "Kes, kus on Eesti Interneti kogukond?" Jälgi FB sündmust Ühiskonna alast.
17‒18:30 "Näpud eemale, see on meie Internet!" Järgi ka FB sündmust SIIN.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Mida tõi 2024 Eesti tippdomeenile?
Möödunud aasta oli .ee tippdomeenile teguderohke ja edukas. Uue omaniku leidis üle 30 000 uue .ee domeeni, mis tähendab 6%st aastast kasvu.
Domeenireeglite muudatused: mida toob see lõppkasutajale?
Alates 1. veebruarist jõustuvad .ee domeenireeglite muudatused, mille eesmärgiks on tõhustada .ee registreerimist ning vältida topeltandmete kogumist. Teeme ülevaate, kuidas mõjutavad muutused aga lõppkasutajat ehk .ee domeeni registreerijat.
EISi 2025. aasta prioriteedid: küberturvalisus, uued arendused ning kogukond
Eesti Interneti Sihtasutust (EIS) ootab ees arenguid täis aasta. Olulisel kohal on muutused, mis kaasnevad NIS2 küberturvalisuse direktiivist ning vajadusest tagada .ee registri teenuste kättesaadavus ka kriisiolukordades. Lisaks ootavad EISi ees mitmed arendused ning kogukonna kaasamise tõhustamine.
Kommentaarid