Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Kutsume osalema internetihalduse konverentsidel

12.-14. mail toimub Strasbourgis Euroopa internetihalduse foorum EuroDIG. Konverents toob kokku internetihalduse sidusrühmad, et panna kokku kogukonna sõnumid, mida esitletakse juba juunis toimuval Internet Governance Forumil IGF. Üritust võõrustab Euroopa Komisjon ning Luksemburgi Euroopa Nõukogu Ministrite Kommitee. EuroDIGi tänavuse ürituse katusteema on “Safeguarding human rights by balancing regulation and innovation”. Tutvu konverentsi kavaga ning registreeri enda osalus lehel https://www.eurodig.org/.
23.-27. juunil toimub Norras selle aasta kõige tähtsam valdkondlik üritus - IGF. Tegemist on konverentsi 20. toimumiskorraga, mistõttu on mitmete teemade fookuses just IGFi tulevik ning roll internetihalduse poliitikate kujundamisel. Seda eriti ka keerulises geopoliitilises olukorras, et tagada interneti säilenõtkus, turvalisus ja kaasav kujundamine. Aruteludest ja töötubadest on võimalik osa saada ka veebi teel. Rohkem infot ja programmi leiad siit: https://www.igf2025.no/.
Mõlemal konverentsil on kohal ka EISi esindus ning teeme käsitletud teemadest meie blogis peale nende toimumist kokkuvõtted.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

Sündmus
Interneti Päev
AI klassiruumis: uued võimalused ja väljakutsed
Tehnoloogia areng on muutunud lisaks meie igapäevastele toimetustele ka seda, kuidas noored õpivad. ChatGPT suudab lahendada ülesandeid sekunditega - kui ühest küljest on loonud see mitmeid uusi väljakutseid, annab see ka võimaluse ümber mõtestada meie haridussüsteemi ning kooli rolli.

Uudised
Eesti Internet
Ilmunud on 2024. aasta .ee aastaraamat
Eesti Interneti Sihtasutus (EIS) on avaldanud 2024. aasta .ee aastaraamatu. Väljaandes teeme ülevaate .ee käekäigust, saavutustest ning eesootavatest arengustest.
_large.webp)
Sündmus
Interneti Päev
Inimlikkus interneti tehislikus maailmas
Tänavuse Interneti Päeva katusteema oli “Inimlikkus internetis”: selle ajendiks oli asjaolu, et AIst on saanud meie igapäevase elu lahutamatu osa. Ei eksisteeri valdkonda, kus selle rakendusi ei saaks tulemuslikkuse hüvanguks kasutada. Kas uute paradigmade valguses on aga inimese poolt loodule veel ruumi? Just selle küsimuse võtsime ette esimeses paneelarutelus.
Kommentaarid